Windows Hosting ve Web Hosting

ileteknoadmin

Windows Hosting ve Web Hosting

Sunucusunda bulunmakta olan ve kullanılan  işletim sistemi windows olan yazılım dilleri bakımından html asp asp.net gibi yazılım dillerini kullanmakta olan ve bu sitelerin çalışmasına yardımcı bulunan hosting türüne Windows Hosting alanı  denilmektedir. Oldukça önemli bir yeri ve görevi bulunduğu bu sistemi kullanmakta olan kişiler tarafından bilinmektedir. Serverlere göre farklı dillerde çalıştığı bilinmektedir.

Windows serverlar olarak bilinmekte olan yapılarda php yazılımı olarak bilinmekte olan dilde çalışmaktadır. Bunun kullanılmasının iyi taraflarının bulunması durumunda bile hızının ve performansının oldukça kötü olduğu bilinmektedir. PHP kullanımında mutlak suret ile bir kararlılık bulunmakta ise linux hosting kullanılması

Web Hosting Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Web hosting olarak bilinmekte ve kullanılmakta olan hizmet, yayın hayatında bulunan web sitenizi veya bununla birlikte veya ayrı olarak yayın hayatında bulunmakta olan web uygulamanızı internet üzerinden yayınlanmasını sağlamakta bulunan anlık ve canlı olan hizmettir. Hosting hizmetinin alınması adına bir kayıt yapılması durumunda, oldukça kullanışlı ve pratik bir şekilde wep sitenizin oldukça kaliteli bir şekilde işlemesi adına gerekli bilgilerin ve dosyaların depolanmasının sağlandığı sunuculardan birisinden alan kiralanması ve bu faaliyetlerin yürütülmesi hizmetine denilmektedir.

Sunucu olarak bahsedilmekte olan kavramın da tanımının yapılması gerekirse, web sitemizin ziyaret etmek isteyen kişilere sürekli olarak yayın yapılabilmesi için sürekli çalışmakta olan sisteme verilen isimdir. Web host olarak bilinmekte olan sağlayıcının bilgisayarı çeşitli risklerden koruduğu bilinmektedir.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın