Waymo’nun Kendi Kendini Süren Arabaları Yakında Lyft Uygulamasında Olacak

ileteknoadmin

Waymo’nun Kendi Kendini Süren Arabaları Yakında Lyft Uygulamasında Olacak

Waymo ve Lyft, Phoenix yolcularına daha fazla sürüş sunabilmek için işbirliği yapıyor.

Google ana şirketi Alphabet’ın özerk bir araç şirketi olan Waymo, geçen yıl geç saatlerde Phoenix bölgesinde kendi kendini süren taksi hizmetini başlattı. Salı günü, Waymo CEO’su John Krafcik, 1000 binicinin şu anda Waymo One adındaki araç servisine erişimi olduğunu açıkladı. Fakat şimdi, Lyft ile ortaklık yaparak, daha fazla sürücü kendi kendine sürüş deneyimini yaşayabilir.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, 10 Waymo aracı şirket Chrysler Pacifica minivanlarını kameralar ve LiDAR sensörleri gibi kendi kendine süren ekipmanlarla değiştirdi. Waymo’nun faaliyet gösterdiği Phoenix bölgesindeki Lyft araba sürme uygulamasında satışa sunulacak. Tüm araçlar hazır olduğunda, Lyft,Lyft sürüş arama uygulamasından bir Waymo aracı seçmek için bir seçenek ekleyecektir. 

Bu Waymo otomobilleri, Waymo uygulamasıyla son altı aydır yaptıkları gibi binicileri alacaktır. Araçta hala bir güvenlik operatörü var. 

Lyft, kendi kendine sürüş için tamamen yeni değil. Palo Alto’daki Level 5 özerk sürüş grubu, kendi kendini süren bir sistem oluşturmak için çeşitli şirketlerle işbirliği yaptı.

Lyft’in Salı günü yaptığı ilk kazanç çağrısı sırasında, Lyft’in kurucu ortağı John Zimmer, özerk araçlara erişimi arttırmada Waymo ortaklığını ‘önemli bir adım’ olarak nitelendirdi. Kendi kendine sürüş özelliği olan 10 aracın, yaklaşık üç ay içinde Lyft’ten talepte edileceğini söyledi.

Kaynak: https://mashable.com/article/lyft-waymo-one-phoenix-self-driving

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın