Satış Sonrası Otomobil Parçaları Artıları

ileteknoadmin

Satış Sonrası Otomobil Parçaları Artıları

Daha önce oto tamiri yaptırdıysanız, o zaman orjinal citroen parça maliyetinin oldukça engelleyici olabileceğini biliyorsunuz. Ve bu noktada bir kararla karşı karşıya kalırsınız: Orijinal ekipman üreticisini vs. satış sonrası parçaları kullanmak. İkincisi genellikle daha ucuzdur, ancak satış sonrası parçaların artılarını ve eksilerini tartmak bir sürü soruyu beraberinde getirir.

Satış Sonrası Parçalar Tam Olarak Nedir?

Satış sonrası parçalar, aracınızın orijinal üreticisinden başka bir şirket tarafından üretilir. Bunlar yeni ekipman parçalarıdır. Sadece orijinal aracınızdaki parçaları yapan şirket (veya bu şirket adına bir taşeron) tarafından üretilmemiştir. Parçaları kimin yaptığı gerçekten önemli mi? Bu, belli kısımlara ve üreten kişiye bağlı.

Geleneksel düşünce, satış sonrası parçaların orijinallere göre daha düşük kalitede olduğu ya da açıkça söylemek gerekirse, ucuz olduğu yönündedir. Ancak atış sonrası parçaların kalitesi, son birkaç yıl içerisinde artmıştır. Bugünün çoğu orijinal C-elysee yedek parça ile aynı veya daha yüksek kalitededir.

Satış Sonrası Parçaların Artıları

Satış sonrası parçaların fiyatları neredeyse her zaman orijinal ekipman üreticilerinin parçalarına göre daha düşüktür. Aracınızda yalnızca bir üretici bulunur, bu nedenle bir orijinal ekipman üretici parçası istiyorsanız, yalnızca bir seçeneğiniz olur. Hepimizin bildiği gibi, bu kaynak fiyatların daha yüksek olacağı anlamına gelir.

Satış sonrası ürünlerde ise durum öyle değil. Aslında, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok üretici olabilir. Büyük bir seçim de onunla birlikte daha fazla kolaylık getiriyor. Yerel bayi mağazanızda ihtiyacınız olan bir parçanın satış sonrası sürümünü, yalnızca bayinin mağazasında bulunabilecek ve sipariş edilmesi gereken, orijinal ekipman üretici ürününe kıyasla bulmanız daha muhtemeldir.

Yine, değiştirilmesi gereken ekipman tipine bağlı olarak değişebilecek bir şey de kalitedir. Ancak, kalitesi orijinal ekipman üretici sürümünü karşılayan veya aşan bir satış sonrası ekipmanı bulmak oldukça alışıldık bir durumdur.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın