Samsun Note 9 Değerlendirmesi

ileteknoadmin

Samsun Note 9 Değerlendirmesi

Samsung’un Galaxy Note telefonları her zaman telefondan daha fazla olmuştur. Daha fazla ekran, daha fazla pil, daha fazla özellik, daha fazla güç, daha fazla özellik; daha fazla bir şey istiyorsanız tercihinz Note serisi olmalıdır.

Yeni Note 9, herhangi bir Note telefonundan daha fazlasını verir. En büyük ekrana, en hızlı işlemciye, en büyük bataryaya, en büyük depolamaya ve en özelliklere sahip.

Üstelik en pahalıya mal oluyor ve Note 9, 1.000 dolardan başlıyor. ABD’de şimdiye kadar satılan en pahalı Samsung akıllı telefon ve şu anda piyasadaki en pahalı Android telefon. Malesef en iyi şekilde yararlanmak için en çok ödemek zorundasınız.

Note 9’un sunmadığı şey yeni bir şey değil . Önceki yılların Note telefonlarından farklı olarak, herhangi bir yeni teknolojiyi ya da tasarım fikrini çıkarmaz. Sadece Samsung’un telefonlarının son birkaç sürümüyle yaptığı her şeyi alıyor ve her şeyi bir çentik haline getiriyor.

Bu yeni şeylerin eksikliğinin mutlaka kötü bir şey olduğunu düşünmüyorum. Note 9, Samsung’un şimdiye kadar yapmış olduğu en iyi telefon ve tartışmasız şu anda satın alabileceğiniz en iyi Android telefon. Ama bu herkes için değil.

Note 9, Note 8’den çok farklı görünmüyor. Aynı tasarıma sahip, önde ve arkada kavisli cam ve metal bir çerçeve. Cam, Galaxy S9’daki gibi kavisli değil ve Note 9’a Samsung’un diğer telefonlarından daha fazla yer kaplayan köşelere sahip. Bu büyük bir telefon ve etrafta dolaşmak yok: büyük boy telefonlardan hoşlanmıyorsanız veya tek eldekullanılabilecek bir şey istiyorsanız, bu cihaz sizin için uygun değildir.

Note 8’deki önemli değişikliklerden biri arka parmak izi tarayıcısının yerleştirilmesidir. Ancak, Note 9 çok büyük bir telefon olduğundan, daha küçük ellere sahip olanlar için malesef zor bir kullanıcı deneyimi olacaktır.

Note 9 ile elde edeceğiniz ilk şey daha fazla ekran: 6.4 inçlik panel, önceki Samsung telefonundaki tüm ekranlardan daha büyük. Yalnızca Note 8’in 6,3 inçlik panelinden daha büyük bir kirlilik, ancak Samsung, ekranları daha da yukarı ve aşağıya dağıtabiliyordu, bu yüzden Note 9 daha büyük ekrana rağmen geçen yılın telefonundan anlamlı bir şekilde büyük değildi. Ayrıca, ekranın tepesinde bir çentik veya kesik bulunmuyor, bu yıl telefon tasarımının trendini artıyor ve bazı insanları mutlu edeceğinden emin oluyoruz.

Ekranın kendisi tam olarak Samsung’dan beklediğimiz şeydi: derin siyahlar ve harika görüş açılarıyla parlak, renkli, piksel yoğunluğu olan OLED panel. Şu anda bir akıllı telefondaki en iyi ekran olduğu kesin.

GALAXY NOTE 9 ÖZELLİKLERİ

  • 6,4 inç dörtlü HD OLED ekran
  • 6 / 8GB RAM ile Snapdragon 845 işlemci
  • MicroSD desteği ile 128 / 512GB depolama
  • Kablolu ve kablosuz hızlı şarjlı 4.000mAh pil
  • OIS ve değiştirilebilir diyafram açıklığına sahip çift 12 megapiksel arka kamera
  • Otomatik netleme özellikli 8 megapiksel ön kamera
  • Gigabit LTE Kat. 18
  • İris, yüz ve parmak izi biyometrik kimlik doğrulama
  • Android 8.1 Oreo

İçinde, Note 9 diğer Samsung telefonlarından daha fazla depolamaya sahip: temel model 128GB alan sunarken, daha pahalı sürüm 510GB’lık bir paya sahip. Her iki sürümde de microSD kart yuvaları vardır, bu yüzden eğer para ödemeye istekliysenız telefonunuzda tam bir terabayta kadar depolama alanı alabilirsiniz. Ayrıca, Samsung’un her satış noktasında iPhone X’den iki kat daha fazla depolama alanı sunduğunu belirtmekte fayda var.

Ayrıca Note 9 ile elde ettiğiniz en önemli şey daha fazla pil ömrüdür. 4,000 mAh’de, Note 9’un bataryası, serinin sahip olduğu en büyük batarya ve bir Samsung telefonuna sahip olabileceğiniz en büyük batarya. S9 Plus’taki pilden 500mAh daha büyük ve geçen yılın Note 8’dekinden tam 700mAh daha büyük.

Bu, gün boyu telefonlarına bakan en ağır kullanıcılar için bile, tüm gün boyunca pil ömrüne dönüşür. Bu kullanıcılardan biriyim ve Note 9, diğer çağdaş cihazlarla elde ettiğimden çok daha fazla olan tipik iş akışımla ekran üzerinde altı ve yedi saat arasında zaman geçirebildi. Bir hafta sonra, Note’u ana telefonum olarak kullanıyorum, uyandığım andan itibaren, geceleri yatmaya başladığım noktadan beri, bataryanın son kullanmadığı bir gün olmadı. Note 9’un fiyatı ve boyutunu haklı çıkarmak için tek bir neden varsa, pil ömrüdür diyebiliriz.

Note 9’un kamera uygulaması, diğer telefonların bu yıl içinde gönderdiği otomatik sahne tespit edici özelliklerinden bazılarını benimseyen birkaç yeni özelliğe sahip. Bir şeye gelin ve o nesnenin ne olduğunu belirlemeye çalışın ve kamera ayarlarını optimize edin. Samsung, fotoğraf makinesinde yiyecek, portreler, evcil hayvanlar, manzaralar, plajlar, gün batımı ve gün batımı gibi 20 farklı manzara türünü tanıyabildiğini söylüyor. Testlerimde hayvanları, yiyecekleri ve bitkileri tanımlamak iyi bir iş çıkardı ve benzer özelliklere sahip diğer telefonlardan çok daha hızlı oldu. Ancak, resimleri optimize ettiği iddia edildikten sonra görüntülerde çok fazla bir fark olmadığını fark etmedim. Sonuç olarak harika bir telefon…

Kaynak: https://www.theverge.com/2018/8/17/17703434/samsung-galaxy-note-9-review-battery-specs-price-pen-stylus

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın