Panik Atakta Tedavi İçin Psikolojik Danışmanlık

ileteknoadmin

Panik Atakta Tedavi İçin Psikolojik Danışmanlık

Yediden yetmişe pek çok kişinin muzdarip olduğu psikolojik rahatsızlıklar arasında ilk sıralarda yer alan panik atak, belirtileri çok hızlı meydana gelen ve yaklaşık 10 dakika gibi kısa bir sürede en üst seviyeye ulaşabilen ciddi bir hastalıktır. Panik atak, bireylerin yaşam standartlarını önemli ölçüde etkilemekte ve hem sosyal hayatta hem de özel hayatlarında ciddi zorluklar yaşamalarına sebebiyet vermektedir. Bu nedenle panik atak rahatsızlığı ile mücadele edebilmek için psikolojik danışmanlık hizmeti almak oldukça mühimdir. 

Panik Atakta Tedavi İçin Psikolog Desteği 

Çoğu zaman 20 ila 30 dakika arasında değişen sürelerle meydana gelen ataklarla kendini belli eden panik atağın nadiren 1 saatten fazla sürdüğü bilinmektedir. Mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık olan panik atak, tekrarlayan bir hale geldiği zamansa ciddi bir panik bozukluk durumundan bahsedilebilir. 

Doğru ve etkili tedavi yöntemleri ile tedavi edilmesi mümkün olan panik atak rahatsızlığında uzman yardımı için İstanbul’da farklı pek çok yerden destek alınabilmektedir. Bu alanda gerçekten profesyonel bir Psikolog İstanbul arayışında olan kişilere ise Homopsychologicus ile iletişime geçmeleri tavsiye edilmektedir. Zira Homopsychologicus, modern tedavi yöntemleri ve tecrübeli psikologları ile panik atak tedavisinde hızlı sonuçlar alabilmektedir. Homopsychologicus danışmanlık merkezinde ayrıca panik atak dışında daha farklı pek çok psikolojik rahatsızlığın tedavisi konusunda da yardım alınabilmektedir. 

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın