Neden Video Oyunları Sizin İçin İyi Olabilir?

ileteknoadmin

Neden Video Oyunları Sizin İçin İyi Olabilir?

Video oyunlarının bizim için iyi ya da kötü olup olmadığı tartışması pvp server list günlerinden beri devam ediyor. Ne yazık ki çoğu insan her zaman birçok zihinsel ve fiziksel problemin nedeni olduğunu varsaymıştır. Bunu kanıtlayacak bilimsel delil eksikliği olsa bile.

Bazıları bir sorun olduğunda suçlanacak bir şey bulmanın insan doğasında olduğunu ve video oyunlarının her zaman kolay bir hedef olduğunu söylüyor. Ancak işler değişti ve şimdi gerçeği bulmak için daha profesyonel çalışmalar yürütülüyor.

Video oyunları sizin için iyi mi?

Video oyunları, öğrenme, bizi daha şiddetli kılma veya fiziksel sağlığımızı etkileme yeteneğimizi gerçekten engelliyor mu? Kesin bir cevap verecek kadar kanıt bulunmamakla birlikte, iyi haber, çoğu araştırmacının oyunların bizim için iyi olabileceğini keşfettiğidir.

Video Oyunları Yaşlanmayı Yavaşlatabilir

Erkek, kadın, genç yetişkin, orta yaşlı kişi – hepsinin ortak bir yanı var: insanlar yaşlanıyor. Yaşlandıkça ve bilgeliğin kendine has yararları varken, aynı zamanda bazı doğal problemler de ortaya çıkıyor. Ancak sağlıklı bir egzersiz rutini sürdürmek gibi, Ko cuce  60 yaşındayken vücudunuzun 50 hissetmesine yardımcı olabilir ve beyninizi formda tutulabilir.

Daha İyi Karar Vermeye Yarıyor

Son zamanlarda yapılan araştırmalar, oyunların karar verme yeteneğimizi nasıl etkilediğini görmek istedi. Araştırmaların amacı, hareketli periferik görüntüleri izlememizi isteyen oyunların, duyusal veri alma yeteneğimizi geliştirip böylece daha kesin kararlar almamıza yardımcı olmasıydı.

Aksiyon video oyunları hızlı ilerliyor ve çevresel görüntü ve olaylar ortaya çıkıyor ve yok oluyor. Bu video oyunları insanlara duyusal veri alma konusunda daha iyi olmalarını ve bu verileri doğru kararlara çevirmelerini öğretiyor.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın