Mavi ve Gri Tik İşareti Nedir?

ileteknoadmin

Mavi ve Gri Tik İşareti Nedir?

Bilindiği üzere bazı sosyal medya ve sohbet programlarında tik işareti kullanılmaktadır. Bu işaretlerin rengine göre gönderilen mesajın okunup okunmadığını anlayabiliyorsunuz. Mavi tik ve gri tik işaretlerinin ne anlama geldiği hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sosyal medya ve sohbet programları yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu programlar üzerinden sohbet edilebiliyor, resim ve videolar paylaşılabiliyor, konum atılabiliyor ve de bunun gibi daha pek çok işlem yapılabiliyor. Bu noktada konum nasıl atılır sorusu da merak edilmektedir. Konum atmak için gps özelliğini açtıktan sonra ilgili uygulama üzerinden listenizdeki kişiye konum atabilirsiniz.

Sohbet ve sosyal medya programlarından karşınızdaki kişiye mesaj gönderdiğinizde tik işareti çıkmaktadır. Tek tik işareti mesajın henüz karşı tarafa ulaşmadığını ifade etmektedir. Bunun yanında tl işareti ve tik işareti anlamlarını biliyor olmanız önemlidir. Gri tik işareti olduğunda mesajın karşı tarafa gittiğini ancak henüz okunmadığını anlatmaktadır. Tik işareti mavi olduğunda ise göndermiş olduğunuz mesajın karşı tarafa ulaştığını ve aynı zamanda da okunduğunu ifade etmektedir.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın