Lyft İle Otomatik Sürüş

ileteknoadmin

Lyft İle Otomatik Sürüş

Lyft’in kendi kendini süren arabaları, son bir yıldır Las Vegas çevresindeki yolcuları alıyor. Bu hafta otonom yolculuk hizmeti 50.000’e çıktı. 

Arabalar her zamanki gibi Lyft uygulaması üzerinden talep edilir, ancak açıkça otonom araçlar olarak belirtilir. Lyft, kendi kendini süren şirket Aptiv ile birlikte çalışıyor ve bu da binicileri normal Lyft sürüşüyle ​​aynı şekilde şarj eden bir hizmet sunuyor. Arabada hala bir güvenlik sürücüsü var. 

50.000 sürüş marköründe Lyft, kendi kendine sürüş arabalarının ortalama 4.97 yıldızlı olduğunu ve binicilerin yüzde 92’sinin sürüş sırasında kendilerini güvende hissettiğini bildirdiklerini belirtti. Çoğu sürücü için bu, özerk bir arabada ilk kez yapıldı. 

Bu yılın başlarında Las Vegas’tayken, kendi kendini süren Lyfts’tan birine bindim ve Aptiv’in çatıdaki LiDAR, radar ve kameralarla tamamlanan kendi kendine sürüş teknolojisi tarafından desteklenen modifiye BMW 540 deneyimini yaşadım. Arabanın içinde bir ekran var ve arabanın çevresi buradan izlenebiliyor.

Waymo ayrıca, yalnızca Phoenix bölgesinde, kendi kendine sürüş özelliği olan taksi hizmetleri sunulmakta. Özerk Chrysler Pacifica minivanları yakında orada bulunan Lyft uygulamasında ortaya çıkacak. General Motors’un geri verdiği Cruise’un, bu yılın sonuna kadar San Francisco’da kendi robo-taksi hizmetini sunması bekleniyor. Lyft’in rakibi Uber, sıfırdan inşa ettiği kendi kendini süren bir araba servisi sunma yolunda ilerliyordu, ancak geçen yıl ölümcül bir kazadan sonra, bu planlar yavaşladı.

Vegas’a döndüğünüzde, eğer seçenek yolculuk haberi uygulamasında ortaya çıkarsa, herkes özerk Lyfts’a binebilir. Şanslı bir binici, geçen yıl 14 kez kendi kendini süren Lyft’i aldı.

Kaynak : https://mashable.com/article/lyft-self-driving-cars-las-vegas-50000-rides

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın