Gülüş Tasarımı Ve Kaplama Hizmetleri

ileteknoadmin

Gülüş Tasarımı Ve Kaplama Hizmetleri

Yaşın ilerlemesi ile birlikte dişlerde bazı aşınmalar meydana gelmektedir. Şuradan kapsamlı bilgi alabileceğiniz diş kaplama uygulamalarıdişlerin eski sağlığının kazanması adına yapılmakta olan bir diş hekimi faaliyeti olarak bilinmektedir. Diş kaplama uygulamalarında oldukça hızlı bir ilerleme bulunmaktadır. Kaplama çeşidi bakımından zirkonyum diş kaplaması son zamanlarda en fazla tercih edilen kaplama modelidir. Bu yöntem ile dişler en doğal haline yakın bulunmaktadır.

Diş kaplama konusu ihtiyacı bulunanların bütçesine göre alabilecekleri bir hizmettir. Porselen laminate veneer, Zirkonyum kaplama, Metal destekli kaplama ve Empress (full porselen) kaplama olarak çeşitleri bulunmaktadır. Bu tercihlerden hangisi tercih edilirse edilsin muhakkak dişler fırçalanmalı ve belli zamanlarda doktor kontrolü yapılmalıdır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Diş ve diş etlerinden kaynaklanan gülüş bozuklukları son zamanlarda oldukça artmış bulunmaktadır. Bu bozuklukların ortadan kaldırılması için gülüş tasarımı işlemi uygulanmakta olan bir tedavidir. Dişlerinde belli bozukluklar bulunan kişilerin toplum içerisinde gülmekten geri durdukları bilinmektedir. Bu durumun ortadan kaldırılması için yapılan çalışmalara gülüş tasarımı adı verilmektedir. Estetik diş hekimleri tarafından verilmekte olan bir hizmettir.

Multidisipliner bir yaklaşım ile tedavi uygulanmaktadır. Her kişinin ihtiyaçlarının farklı olması sebebiyle kişiye özel olarak tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Hastaların ağzından ölçü alınması ile plan ve program yapılmaktadır. Ölçülerin incelenmesi ile en uygun olan tasarım belirlenir ve uygulamaya konulur. Verilecek olan hizmet ile ilgili kesinlikle hastanın fikri alınarak işlem yapılmaktadır.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın