Gmail’in Tasarımı Güncelleniyor

ileteknoadmin

Gmail’in Tasarımı Güncelleniyor

Gmail yakında gerçekten beyaz görünen en son büyük uygulama olacak. Google, Gmail mobil uygulamasını, görünümünü masaüstü sürümüyle daha uyumlu hale getirmek için yeniden tasarlıyor. Gelecek haftalarda ‘iOS ve Android’e çıkacak olan güncellenmiş görünüm, uygulamanın kırmızı renk düzenini daha minimalist bir beyaz fon için ayırıyor.

Geçen yılki Gmail sürümünü masaüstünde kullanıyorsanız, yeni mobil uygulama muhtemelen tanıdık gelecektir. Öne çıkan kırmızı çubukların yerine, uygulama daha az dağınık görünen temiz, beyaz bir tasarıma sahiptir. Ve oluşturma düğmesi artık kırmızı bir daire yerine basit bir artı işaretidir.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: Apple 2019 Macbook Klavyelerinde Revize Yapıyor

Değişiklikler çoğunlukla görsel düzeltmelerdir. Google daha önceki Gmail güncellemesini yayınladığında birçok yeni özellik eklemişti ancak yeni uygulamaya gelen birkaç önemli değişiklik var. Birincisi, birden fazla hesap arasında gezinmenizi sağlayan hesap değiştiricinin konumu, uygulamada yeni bir yere taşınıyor. Uygulamanın sol tarafındaki menüden geçmek yerine, uygulamanızın arama çubuğundan avatarınıza dokunarak değiştireceksiniz.

Diğer büyük değişiklik, Gmail’in şimdi ekleri nasıl ele almasıyla ilgili. Gmail’in masaüstü sürümünde olduğu gibi, eklerini görüntülemek için artık bir mesaj açmanıza gerek kalmayacak.

Görüntü: GOOGLE

Google’ın en büyük uygulamalarından birinin görünümünde ve hissinde neden bu kadar büyük bir değişiklik yaptığını belirten şirket, revizyonun uzun zamandır geldiğini ve Gmail uygulamasını hizmetlerinin geri kalanıyla birlikte güncellemek için . Geçen yıl G / Ç’de Google, 2014 yılında tanıttığı Material Design’ın halefi olan tasarım felsefesi Material Theme’i gösterdi.

Blog yazısında, ‘Bu güncelleme Google Apps Teması’nda tasarlanan ve bir ürün ailesi gibi görünmesini sağlamak için daha büyük bir çabanın parçası.’ şeklinde yorum yapıldı.

Referans: https://mashable.com/article/google-gmail-app-redesign/

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın