Eski Plastik Poşetler Nasıl Geri Dönüştürülür?

ileteknoadmin

Eski Plastik Poşetler Nasıl Geri Dönüştürülür?

Yiyecekleri eve taşımak ya da mağazada satın aldığınız eşyaları saklamak için her gün eczane poşetleri gibi plastik torbalar kullanıyorsunuz. Plastik torbalar biyobozunur değildir, bu da parçalarının çözülmesinin yüzlerce yıl alacağı anlamına gelir. Eski plastik torbaların geri dönüşümü, diğer ürünlerde tekrar kullanılmalarını ve çevreyi kirletmemelerini sağlayacaktır.

Plastik torbaları yerel bir geri dönüşüm merkezine vererek geri dönüşüm yapabilirsiniz. Bunları evde yeniden kullanabilir veya onlarla el sanatları de üretebilirsiniz. Böylece çöplükleri plastikten korumuş olursunuz.

Plastik Poşetleri Geri Dönüşüme Vermek

Plastik torbalardaki makbuzları, sakızları ve diğer kalıntıları temizleyin. Tüm poşetlerin ve atlet eczane poşeti de dahil temiz olup olmadığını kontrol edin. Boş olduklarını doğrulamak için onları sallayın.

Çantaların üzerinde plastik sembol olduğunu onaylayın. Sembol, plastik poşetin önüne veya altına basılmalıdır. Bu, torbanın geri dönüştürülmüş malzemeden yapıldığını onaylar.

Geri dönüştürülebilir sembolü yoksa, plastik torba geri dönüşümlü olmayabilir. Bu durumda, çantayı evin içinde başka şekillerde yeniden kullanabilirsiniz.

Çantaları büyük bir çöp torbasında toplayın. Çöp torbası içine 50 ila 100 plastik torba sığdırmayı hedefleyin. İçindeki havayı almak için plastik poşetleri aşağı bastırın, böylece çöp poşetine birçok plastik poşet yerleştirebilirsiniz. Çantaları bir yerde toplamak, taşımanızı kolaylaştıracaktır.

Onları bir plastik toplama kutusuna götürün. Kutular genellikle bazı mağazaların ön girişinde bulunur ve plastik geri dönüşümü olarak adlandırılır. Plastik torbaları geri dönüştürülecek toplama kutusuna koyun.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın