Dış Cephe Modellerine Yalıtım

ileteknoadmin

Dış Cephe Modellerine Yalıtım

Ev içinde ya da ev dışında dekoratif olarak kullanılan bu tarz dış cephe modelleri ya da ev içi iç cephe modelleri bulunulan ortama şıklık katması sebebiyle uygulanırken hem de hafif olmaları kolaylıkla yüzeye monte edilebilir olmaları evinize ya da binamıza ek bir yük sebep olmamaktadır. Genellikle binaların dışındaki uygulamalar sandviç duvar şeklinde bir teknik ile uygulanır ve bunun gibi 3 teknik daha kullanılır. Poliüretan mertek ile eskitme uygulaması için de sık kullanılan bir yöndetm olduğu söylenebilir. 

Dışarıdan herhangi bir ısınmanın içeriye girmemesi ve yalıtımını sağlanabilmesi için özel ısı yalıtım programları vardır. Isı yalıtımı sağlayan kartonpiyer modelleri programlar ses izolasyonunda da gayet başarılıdırlar. Bunlar kullanılır dış cephe ısı yalıtım programları özellikle bunun için kullanılır. Mantolama dediğimiz bir teknik de uygulanır. Bu teknik her mevsime karşı yapının dayanıklılığını sağlamak ve malzemeyi daha yalıtımsal hale getirmek için uygulanır.

Su izolasyonu dış cepheye uygulanır. Bunun sebebi de dışarıdan gelebilecek herhangi bir ciddi ısı yoğunlaşmalarının önüne geçebilmektir. Maddi açıdan bütçenize de katkı sağlayacak olan dayanıklı dış cephe modelleri şık ve süslü görüntüsüyle göz dolduracaktır.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın