Av İçin Elverişli Ülke ve Bölgeler

ileteknoadmin

Av İçin Elverişli Ülke ve Bölgeler

Av yapmak için av malzemeleri ne kadar önemli ise av yapılacak bölge de bir o kadar önemlidir. Av yapılacak bölgede ki hayvan çeşitliliği av yapmak için önemli husustur. Av yaparken şans pek yaver gitmeyebilir bu yüzden av yapılacak bölgenin elverişli olması şansı artıracaktır. Şu linke tıklayarak her türlü av malzemesine ulaşabilirsiniz.

İnsanlar bazen av bölgesini iyi seçeyim derken av bölgesindeki nesli tükenmiş hayvanlar konusuna dikkat etmiyor. Bu konu aslında av konusunda en önemli konudur. Düzensiz av yüzünden nesli tükenen veya nesli tehlikeye giren hayvanların sayısı gün geçtikçe artıyor.

İnsanlar bu nesli tükenen hayvanlar konusunda dikkatsiz olmaya devam ettiği takdirde hayvan çeşitliliğinin hızlı bir şekilde azalacağı söz konusu. Bu konuya dikkat edilmeli düzensiz av yapan insanlar bilinçlendirilmelidir. Av yapmak için elverişli ülke ve bölgelere değinecek olursak:

Sırbistan

Sırbistan çoğu ülkeye oranla fazlasıyla dağlık alana sahip. Bunun yanında Tuna Nehri gibi büyük bir nehre sahip olması sebebi ile balık avı konusunda da epey elverişli Dağlık alanlarının çok olması ile vahşi yaşamında aktif olduğu bu bölgede av yapmak av severler için çok sevkli olacaktır.

Bulgaristan

Bulgaristan diğer bölgelere oranla büyük bir toprak çeşitliliğine sahip ülkedir. Bu toprak çeşitliliği ona göz eden kuşların sürekli uğramasına sebep oluyor. Göçmen kuşların çeşitliliğinin bölgede yüksek olması av severler açsından da önemli bir konu.

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın