Apple IMAC’ler 2 Yıl Aradan Sonra Çok Daha Güçlü Bir Performans Sunacak

ileteknoadmin

Apple IMAC’ler 2 Yıl Aradan Sonra Çok Daha Güçlü Bir Performans Sunacak

Yeni iMac’ler sonunda burada. En son güncellemesinden neredeyse iki yıl sonra, Apple nihayet 21,5 inç ve 27 inç iMac’lerini daha hızlı Intel işlemcileri ve daha güçlü AMD Radeon Pro Vega grafikleriyle canlandırıyor.

Ayrıca İlginizi Çekebilir: NOTE 9 Değerlendirmesi

4K Retina ekranlı yeni 21.5 inç iMac ve 5K Retina ekranlı 27 inç iMac, Haziran 2017’de yenilenen önceki nesil iMac’lerle aynı görünüyor. Aynı ekran boyutları ve çözünürlük, aynı parlaklık ve geniş (P3) renk gamı ​​ve aynı bağlantı noktaları (iki Thunderbolt USB-C, dört USB 3, SDXC, Gigabit Ethernet ve kulaklık jakı). 

Giriş seviyesi 21,5 inç 4K iMac, Intel 8th Gen Core i3 dört çekirdekli işlemci tarafından destekleniyor ve yeni altı çekirdekli Core i7 işlemci seçeneğiyle yapılandırılabilir. Apple, yeni Intel çiplerinin ‘yüzde 60’a kadar daha hızlı performans sağladığını söyledi. 

Grafik performansı da yeni iMac’ta atladı. Yapılandırılabilir AMD Radeon Pro Vega 20 grafik 4GB HBM2 belleğe sahip, Apple yüzde 80’e varan ‘iyileştirme iddiasında Video düzenleme ve oyun oynama gibi GPU yoğun işlemler için 21 inç 4K iMac’ın Fortnite’i 60 fps’de çalıştırabilmesinin mümkün olup olmadığını anlamak için herkesin öğrenmek istediği bir şey. 

21,5 inç iMac geliyor 8 GB 2,666 MHz DDR4 RAM ile 32 GB RAM’e kadar yapılandırılabilir Depolama için 1 TB sabit disk sürücüsü vardır ve 1 TB Füzyon Sürücüsü veya 256 GB / 512 GB / 1 TB SSD ile özelleştirilebilir.

5K Retina ekranlı daha büyük olan 27 inç iMac, yeni Intel 9th ​​işlemcilerden daha hızlı CPU performansıyla da geliyor. Yeni 27 inç iMac şimdi altı çekirdekli standart olarak geliyor ve sekiz çekirdekli olarak yapılandırılabilir, bu da 5GHz saat hızına kadar ‘turbo hızlandırabilir’. CPU performansı önceki modele göre 2,4 kat daha hızlı.

Apple, ayrıca daha büyük iMac’i ‘yüzde 50’ye kadar’ daha hızlı grafik performansı sunan 8 GB HBM2 belleğe sahip yapılandırılabilir AMD Radeon Pro Vega 48 grafik kartıyla donattı.

Bu işlemci ve grafik geliştirmeleri, Apple’a göre en fazla reklam öğelerini kullanacak. Bir basın brifinginde Apple, bu ekstra gücün kullanılabileceği çeşitli örnekleri vurguladı. Örneğin, kullanıcılar Photoshop projeleriyle çalışırken yüzde 50’ye varan oranda iyileştirilmiş performans veya Logic’te sanal araçların miktarının iki katına kadar oluşturma yeteneği veya öncekine göre 16’ya kadar eşzamanlı çoklu kamera akışı görüntülemeyi bekleyebilirler.

RAM yapılandırması daha küçük iMac ile aynıdır: 8GB, 2,666MHz DDR4 RAM, 32GB’a kadar yapılandırılabilir. Depolama aynı zamanda, belirli bir modele bağlı olarak 1 TB SSD veya 2 TB SSD konfigürasyonları ile önceki nesil 27 inç iMac: 1 TB Füzyon Sürücüsü standardı ile aynıdır.

Yeni iMac’ler, 4K 21 inçlik model için 1.299 dolardan ve 5K 27 inçlik versiyon için 1.799 dolardan başlıyor. Her ikisi de hemen Apple’dan edinilebilir. 

Çoğu insanın ne düşündüğünü biliyorum: ‘Harika performans güncellemesi, ancak yedi yıldan beri yeniden tasarım nerede?’ Apple’ın buna cevabı yok ve dürüst olmak gerekirse, sizi rahatsız etmemelidir. İMac, 2019’da şu anki tasarımın 2012’de piyasaya sürdüğünden daha az modern veya ikonik görünmüyor. İnce çerçeveler telefonda önemli olabilir ancak bir masaüstü bilgisayarda çok önemli değil çünkü bir masada, ofiste, oturma odasında veya yatak odasında durur ve nadiren taşınır. 

Gerçekten, yeni iMac’ler ve giriş seviyesi iMac Pro arasındaki performans farkının ne olduğunu bulmak istiyoruz. İMac Pro’ya 5.000 $ veya daha fazla harcama yapmadan normal 5K iMac’ten kurtulabilir misiniz? Bu kötü çocukları tam bir inceleme için aldığımızda bazı cevaplar alacağımızı umuyoruz.

Kaynak: https://mashable.com/article/apple-imac-2019-intel-9th-gen-six-core-processor

Yazar hakkında

teknoadmin administrator

Bir cevap yazın